Aktualności Sport

Zwycięskie SP 7! Ogromny sukces reprezentacji piłki halowej

Wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie. Po wymagających potyczkach wygrali oni turniej FUTSAL GRAM, który zorganizowano pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Futsal Ekstraklasy.

FUTSAL GRAM to projekt skierowany do szkół podstawowych. Jego zwieńczeniem jest ogólnopolski finał.

Reprezentacja SP 7 nie miała łatwej drogi do niego. We wcześniejszych eliminacjach pokonali każdego rywala, jednak były to bardzo wyrównane mecze. W pierwszym dniu finału w Opolu chłopacy zapewnili sobie awans do 1/4 finału, który pewnie wygrali z Szkołą Sportową z Mysłowic (aż 7:1!). W półfinale pokazali moc i swoje aspiracje na zwycięstwo. Wygrali 8:0 z SP 13 w Toruniu. W finale spotkali się z drużyną z SP 8 z Siemianowic Śląskich. Było to ciężkie starcie, ale ostatecznie to leszczyńska reprezentacja sięgnęła po złoto. Wynik meczu wyniósł 2:1.

O tym, jak wspaniały był to turniej w wykonaniu chłopaków, świadczy m.in. nagroda indywidualna dla najlepszego zawodnika turnieju. Wpadła ona w ręce Mikołaja Kaźmierowskiego, który w finale zdobył dwie decydujące bramki. Co ciekawe, Mikołaj na trawie jest bramkarzem. Drużynę pod wodzą Roberta Stańczyka reprezentowali: Filip Puślecki, Jakub Mikołajczak, Kacper Żymełka, Mikołaj Kaźmierowski, Dominik Chwastyniak, Jakub Kaźmierowski, Mikołaj Jędraszczyk, Michał Kołodziejek i Szymon Kózka.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych!

Fot. Maksym Szalkowski

Zobacz też

Znowu pokazali moc (foto)

Kamil Kuśnierek

Groźne zderzenie dwóch pojazdów w centrum Leszna!

Maksym Szalkowski

Fogo Unia Leszno 51:39 Speed Car Motor Lublin (foto)

Kamil Kuśnierek