Aktualności

Zagrali dla WOŚP (zdjęcia)

Weekendowy klimat 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuć już na dobre. Zaplanowano wiele imprez w naszym mieście. W sobotnie przedpołudnie miała miejsce jedna z nich. W hali Zespołu Szkół Technicznych CKZiU rozegrano dziesiątą edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej “Pamiętamy Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP”.

Zawody gościły 5 drużyn składających się z przedstawicieli różnych dziedzin. Walczyli ze sobą Sportowcy, Ratownicy Medyczni, ekipa Radia Elka, Przyjaciele oraz Policjanci. Turniej miał wymiar charytatywny, a dochód z niego wesprze Orkiestrę.

Swoją cegiełkę postanowił dorzucić wychowanek Unii Leszno, Tobiasz Musielak, który podczas wydarzenia przekazał na Orkiestrę środki zebrane z licytacji swojego motoru z poprzedniego sezonu. Kwota ta wyniosła 12 tysięcy złotych.

Rozgrywki przebiegły w miłej atmosferze sportowej rywalizacji. Ekipy grały ze sobą w systemie “każdy z każdym”. Po każdym meczu odbył się się konkurs rzutów karnych. Najlepsza okazała się ekipa Przyjaciół, która zabrała ze sobą przechodni Puchar Prezydenta Miasta Leszna. Za rok kolejne drużyny będą mogły o niego ponownie powalczyć.

Zobacz też

Mikrofirmy do 9 pracowników zwolnione z ZUS na 3 miesiące

Bartek Glapiak

Krośnieńskie Wilki lepsze od rawickich Niedźwiadków

Kamil Kuśnierek

Lodowisko czynne od jutra!

Maksym Szalkowski