Aktualności

XVII Sesja MRML

W czwartkowe popołudnie odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. Poruszono na niej ważne sprawy m.in. dotyczące obecności członków rady kolejno w Komitecie Rewitalizacji i Młodzieżowym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Jeden z punktów obrad dotyczył wyboru Radnego lub Radnej Młodzieżowej Rady, który zasiądzie w Komitecie Rewitalizacji. Wcześniejszy przedstawiciel MRML Łukasz Woźniak ze względu na dwuzmianowy system zajęć w szkole musiał zrezygnować z członkostwa w Komitecie. Na dzisiejszej sesji wybór padł na Radną Dominikę Maciejczyk. Jej zastępcą został Krzysztof Stróżyński. Młodzieżowa Rada Miasta Leszna otrzymała również mandaty do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Przedstawicielami rady w tym organie zostaną Przewodniczący Maksymilian Jarosz i Wiceprzewodniczący Łukasz Woźniak.

Poruszone zostały także kwestie Festynu Aktywne Obywatelskie Leszno, który już w tę sobotę. Z inicjatywy MRML można będzie na niego dojechać dwoma zabytkowymi autobusami. O tej akcji pisaliśmy tutaj.

Dodajmy tylko, że Młodzieżowa Rada w najbliższym czasie planuje działania, które być może zainteresują nie tylko młodzież, ale także i dorosłych.

Zobacz też

Jechał pociągiem i źle się poczuł. Akcja służb na dworcu w Lesznie!

Bartek Glapiak

Maciej Zdęga zakończył służbę w JRG Leszno!

Maksym Szalkowski

Zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych

Bartek Glapiak