Aktualności

Wkrótce pociągiem do Głogowa [ROZKŁAD JAZDY]

Trwają ostatnie prace, mające na celu przywrócenie ruchu kolejowego na odcinku Leszno – Głogów. Wstępny rozkład jazdy zakłada, że najszybciej pociągi pokonają tę trasę w 51 minut. Będzie to więc kilka minut szybciej niż autobusami prywatnych przewoźników.

Udało nam się pozyskać projekt rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od grudnia 2019 roku. Zakłada on uruchomienie 6 par połączeń z Leszna do Głogowa. Niektóre kursy pojadą również do Zielonej Góry, gdzie będzie można dostać się w 1 godzinę i 43 minuty. Jeżeli samorządy trzech województw, przez które przebiega linia, zgodzą się na dodatkowe finansowanie, można spodziewać się także kolejnych połączeń. Poniżej rozkład jazdy.

Przypomnijmy, że linia kolejowa nr 14 na odcinku Leszno – Głogów remontowana jest głównie dzięki staraniom samorządowców. 22 września 2017 r. w Urzędzie Miasta w Głogowie odbyło się podpisanie listu intencyjnego dotyczącego reaktywacji przewozów pasażerskich, które w imieniu Leszna podpisał Prezydent Łukasz Borowiak. Obecnie na linii odbywają się warte 12 mln złotych prace. Wymienione zostało już około 7 km torów na odcinku między Głogowem a Głogówkiem. Ułożone zostaną także nowe podkłady na odcinku Wschowa – Lasocice. Na stacjach Lasocice, Wschowa i Stare Drzewce oraz na przystanku w Głogówku odbudowane zostały już krawędzie peronowe. Na peronach pojawiły się też nowe ławki i czytelne tablice informacyjne. Prezentujemy zdjęcia z prac.

Źródło i zdjęcia: Koleje Głogowskie

Zobacz też

W mikołajkowe popołudnie lodowisko za darmo

Bartek Glapiak

Ratusz bezdźwięczny

Bartek Glapiak

Jedyna tak noc podczas”Nocy Muzeów 2019”(WIDEO)

Bartosz Wawrzyniak