Aktualności

W lipcu perony i wiadukt zostaną otwarte!

W lipcu zostaną oddane do użytku perony 1 i 2 na leszczyńskim dworcu PKP, także wiadukt na ul. Wilkowickiejpoinformowali przedstawiciele PKP PLK podczas briefingu prasowego na dworcu PKP w Lesznie. Do końca roku otwarte mają zostać przejścia podziemne, jedno przy ul. Towarowej, drugie zaś przy ul. Okrężnej.

Na leszczyńskim dworcu trwają prace wykończeniowe. Jarosław Szczepaniak, kierownik kontraktu powiedział: – Myślę, że otwarcie peronów 1 i 2 nastąpi do 15 lipca. W najbliższych dniach trzeba będzie „podbić” torowisko, żeby mogły po nim jeździć pociągi.

W lipcu oddany do użytku ma być długo wyczekiwany przez mieszkańców wiadukt w ciągu ul. Wilkowickiej, dzięki czemu znacznie poprawi się komunikacja Wilkowic i Zatorza ze wschodnią częścią miasta. Jak powiedział Adam Michalski z Torpol: – Pierwotnie planowaliśmy zakończyć go do końca roku, ale udało się nam wprowadzić zmiany projektowe umożliwiające wcześniejsze oddanie do użytku.

Na wiadukcie układana jest warstwa ścieralna i montowane bariery. W ciągu kilku tygodni otwarte zostaną też przystanki w Lipnie, Górce Duchownej i Starych Oborzyskach.

Zobacz też

Gminne zawody pożarnicze w Nowej Wsi

Maksym Szalkowski

Filip Dylewicz: Chciałem grać w klubie, który mnie chce (video)

Kamil Kuśnierek

Leszno wolne od plastiku

Karol Kowalski