Aktualności Sport

UKS 9 Leszno nie zagra w sezonie 2020/21

Drużyna UKS 9 Leszno wycofuje się z gry w sezonie 2020/2021. Taką decyzję podjął zarząd Stowarzyszenia. W związku ze znacznie skromniejszym budżetem w stosunku do poprzednich lat, klub musiał podjąć decyzję o reorganizacji.

Powód takiej decyzji jest związany z sytuacją, jaką stworzyła pandemia koronawirusa. Znacząco wpłynęła ona na kondycję i możliwości finansowe klubu. – Jesteśmy, zresztą nie my jedyni, zawieszeni w próżni. Przed nami sporo niewiadomych. Budowanie budżetu na kolejny sezon przychodzi nam ciężko. Większość naszych partnerów znalazło się w trudnej sytuacji. Nasze istnienie opieramy głównie na dwóch firmach, z których strony wsparcie pozostało niezmienne. – mówi Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia.

Stojąc przed koniecznością okrojenia kosztów, zdecydowano nie zgłaszać drużyny do rozgrywek 3 ligi. – Bardzo nam szkoda. Drużyna w ubiegłym sezonie zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobyła brązowe medale. Współpraca z trenerem Klimkowskim również układa się wzorowo. Niestety utrzymanie drużyny jest bardziej kosztowne w porównaniu w ekipami młodzieżowymi – oznajmił Borowski.

Obecnie klub stawia na młodzież. UKS 9 Leszno skupia w swoich szeregach także drużyny młodzieżowe i dziecięce. – Od początku naszego działania największy nacisk kładliśmy na szkolenie dzieci, więc ewentualny awans do 2 ligi, choć bardzo pożądany pod względem sportowym, nie był dla nas celem nadrzędnym – tłumaczy Jarosław Borowski. Zarząd klubu na ten moment czyni starania, aby podopieczni w komplecie zagrali w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. – Dysponujemy dużą grupą dziewcząt i chłopców, gotową do działania kadrą nauczycieli-trenerów. Na nas spoczywa odpowiedzialność dociągnięcia sezonu do końca. Więc teraz jest czas, kiedy musimy się do tego solidnie przygotować. Nasza młodzież dorasta. Przyjdzie taki moment, że to oni wkroczą na 3-ligowe parkiety. Na to czekamy – podsumował prezes Stowarzyszenia.

Zobacz też

Piknik wojskowy z okazji stulecia niepodległego Leszna

Bartek Glapiak

Co będzie się działo w ten weekend w Lesznie ?

Maksym Szalkowski

Od jutra skrzyżowanie ulic Lipowej z Dożynkową zamknięte

Michał Wełniak