Aktualności

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia!

Od 25 lipca br. wchodzą w życie nowe wytyczne rządu dotyczące obostrzeń związanych z COVID-19.

Od 25 lipca zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie będzie ograniczenia liczby uczestników. Pozostanie ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki będzie obowiązywać limit do 75 proc. obłożenia obiektu. Na basenach publiczność będzie mogła zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

W branży eventowej także zostały zmniejszone obostrzenia. Zmniejszył się maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2. Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach.

Zmniejszony został także dystans społeczny z 2 metrów do 1,5 metra . Jeśli zachowanie dystansu będzie niemożliwe, mamy obowiązek założenia maseczki.

Zobacz też

Znaleziono niewybuch w Gronówku k.Leszna !

Maksym Szalkowski

Rząd wprowadza czwarty etap znoszenia obostrzeń. Co z maseczkami i zgromadzeniami?

Bartek Glapiak

Od wtorku utrudnienia na wiadukcie!

Hubert Filipowski