Aktualności MotoGadget

Przejazd na Słowiańskiej zamknięty dla samochodów

Przejazd kolejowy na ul. Słowiańskiej pozostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Taką informację przekazał dzisiaj rano Urząd Miasta. Powód tej decyzji opiera się na analizie, która wykazała, że żadna z możliwych organizacji ruchu w tej części miasta nie gwarantuje bezpieczeństwa jego uczestnikom.

Przejazd kolejowy w ul. Słowiańskiej zamknięto po wybudowaniu Wiaduktu im. Stefana „Grota” Roweckiego. Jak przekazał UM, szczególnie niebezpieczne jest bezpośrednie sąsiedztwo Ronda Zatorze. Obecna geometria drogi powoduje, że przed włączeniem się do ruchu na tym skrzyżowaniu okrężnym, pojazdy mogą często bardzo długo stać na środku przejazdu kolejowego, co wiadomych przyczyn stanowić będzie jeszcze większe zagrożenie.

Urząd Miasta Leszna konsultował tę sprawę ze specjalistą ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. O opinię zapytano także leszczyńską policję i przedstawicieli służb kolei. Pracownicy obu instytucji mówili o specyfice tego miejsca oraz o trudności w przywróceniu tam ruchu samochodowego.

Cieszę się, że PKP deklaruje otwarcie wiaduktu w ul. Wilkowickiej jeszcze w lipcu br. – mówi Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. – Poinformowaliśmy o tym wykonawcę modernizacji DK12 i zwróciliśmy się z prośbą, aby prace na jezdniach Wiaduktu. Im. Grota-Roweckiego rozpocząć dopiero po uruchomieniu wiaduktu w ul. Wilkowickiej. Liczymy tu na wyrozumiałość firmy Strabag. Na tą chwilę wiemy tylko, że prace wiążące się z utrudnieniami komunikacyjnymi na „starym” wiadukcie mają trwać maksymalnie kilkanaście dni. Poza tym wykonawca zapewnia, że przez cały czas wiadukt będzie przejezdny w obu kierunkach.– dodano.

Zobacz też

Pojechali dla kontuzjowanych kolegów

Bartek Glapiak

Program “Zakochaj się w Polsce” odwiedził Leszno!

Maksym Szalkowski

Roztańczony Klonówiec [zdjęcia]

Bartek Glapiak