Aktualności Na sygnale

Potwierdzono drugi zgon. Kobieta zmarła…w kwietniu

Leszczyński Sanepid potwierdził drugi przypadek śmiertelny koronawirusa w naszym regionie. Kobieta w wieku 51 lat zmarła…miesiąc temu. O tym zdarzeniu informowaliśmy właśnie wtedy. Zgon nastąpił w połowie kwietnia.

51-latka z powiatu leszczyńskiego zmarła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Kilka dni później do naszej redakcji dotarły informacje, że osoba ta nie została uwzględniona w statystykach obu miast. Przyczyną zgonu był bezpośrednio COVID-19, miała też choroby tzw. “współistniejące”. Napisaliśmy w tej sprawie do leszczyńskiej stacji.

Nie posiadamy wiedzy o takim przypadku. Być może owa pacjentka, jeśli zmarła z powodu Covid19, została wykazana na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego – poinformowała Kalina Pabisiak-Ignaszewska z leszczyńskiego Sanepidu. – Nie otrzymaliśmy takiej informacji, stąd nie posiadamy wiedzy o takim przypadku – dodała Kalina Pabisiak-Ignaszewska.

Teraz przypadek ten został dodany do liczb podawanych przez PSSE w Lesznie. Takie opóźnienie prawdopodobnie wynikło z opóźnienia pracy stacji we Wrocławiu, gdzie wykryto przypadki zakażeń u pracowników.

Przekazano jednak dobrą informację. W Lesznie i powiecie NIE MA na ten moment osób z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa.

Zobacz też

Gospodarcze turbulencje dotknęły jedną z leszczyńskich firm

Kamil Kuśnierek

Przejazd kolejowy ponownie zamknięty!

Maksymilian Jarosz

Jechał pociągiem i źle się poczuł. Akcja służb na dworcu w Lesznie!

Bartek Glapiak