Aktualności

Pętla autobusowa na Święciechowskiej? Ciekawa propozycja młodych radnych

Czy już niedługo na skrzyżowaniu ulic Święciechowskiej i Wolińskiej powstanie pętla dla miejskich autobusów? Takie nadzieje mają radni Młodzieżowej Rady Miasta Leszna, którzy złożyli dziś wniosek do władz Leszna. Uważają oni, że doskonałą okazją do jej stworzenia może okazać się planowana przebudowa ulicy Święciechowskiej.

Propozycja ta zrodziła się w wyniku licznych sygnałów od uczniów mieszkających w zachodniej części Zatorza – stwierdził Maksymilian Jarosz, Przewodniczący MRML. Jak zaznaczył, obecnie mają oni do dyspozycji jedynie jedną linię podmiejską nr 11, która w godzinach szczytu kursuje zaledwie co godzinę. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w weekendy, kiedy kursy rozpoczynają się dopiero późnym popołudniem.

Młodzi radni uważają, że dobrym pomysłem na poprawę stanu obecnego jest stworzenie nowej pętli autobusowej u zbiegu ulic Wolińskiej i Święciechowskiej. Rozwiąże ona problem konieczności trasowania wszystkich autobusów do Święciechowej. Na nową pętlę będzie można skierować autobusy miejskie, co bezpośrednio poprawi częstotliwość kursów i komunikację tego obszaru miasta.

Drugim interesującym pomysłem jest relokacja przystanków w rejony skrzyżowań ul. Święciechowskiej z ulicami Szczepanowskiego, Pankiewicza i Chłapowskiego. Pozwoli to na lepszą dostępność do przystanków dla ludzi mieszkających na ulicach równoległych i prostopadłych do Święciechowskiej – uważa Jarosz. Propozycja uzyskała także pozytywną opinię Dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Zdjęcie: Google Maps

Zobacz też

Dachowanie na Rydzyńskiej, 3 osoby poszkodowane!

Maksym Szalkowski

Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Leszna! (foto+film)

Bartek Glapiak

Leszczynianka walczy z agresywnym rakiem i prosi o pomoc

Bartek Glapiak