Aktualności Kultura

OFICJALNIE: Dni Leszna online 22 maja!

Swego rodzaju niepowtarzalny koncert będzie miał miejsce w Lesznie. Na dzisiejszej konferencji prasowej władze miasta wraz z dyrektorem MOK ogłosili szczegóły dotyczące Dni Leszna 2020, a właściwie “Dnia”. Jak wcześniej zapowiadano, koncert z ich okazji odbędzie się online. Zaplanowany jest na 22 maja. Początek o godz. 20.

Dni Leszna co roku przyciągały tłumy na leszczyńskiego “Smoka”. Tegoroczna edycja musi jednak zostać zmieniona z wiadomego powodu. Chętni wysłuchania muzyki koncertowej będą mogli zasięgnąć chociaż namiastki tych wrażeń. Dni naszego miasta w roku setnej rocznicy powrotu do Macierzy uczczone będą za sprawą nagranych występów artystów w Miejskim Ośrodku Kultury. Nie będzie to zatem relacja live. Całość będzie można obejrzeć na stronie NetArt100Leszno na facebooku oraz kanale YouTube.

Wystąpią: Simply Flow, Wakacyjni, Sunday Morning, Hash, Hubert Szczęsny & Jacek Jaguś, Projekt MANIA Akustycznie, Roman Reed – Jarząbek i Wojtek Frąckowiak.

Organizację trzeba było podjąć szybko i spontanicznie. Gdyby koncert odbył się planowo, na scenie leszczyńskiego stadionu pojawiliby się: Marek Piekarczyk, bracia Golec i Kult. – Jesteśmy strasznie zdruzgotani tą całą sytuacją, bo przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. – mówił prezydent Łukasz Borowiak. Dodatkowo wspomniał o planowanych otwarciach niektórych miejsc w Lesznie m.in. parków.

Dyrektor MOK mówiąc o kosztach oznajmił, że jedyne wydatki pokrywają dowóz sprzętu i próby. W przypadku każdego z wykonawców kwota nie przekracza tysiąca złotych.

Mimo problemów i obecnej sytuacji przesłanie jest jedno. “Po raz pierwszy w historii Dni Leszna odbywają się w sieci! Bądźcie z nami – 22 maja o 20.00 łączymy się na odległość! Zostań w domu – weź udział w Dniach Leszna!”

Zobacz też

Interesujący gość w Bibliotece

Bartek Glapiak

Przygotowaliśmy dla Was listę prezentów na gwiazdkę do 200 ZŁ!

Maksym Szalkowski

Orszak Trzech Króli, kiedy i gdzie rusza?

Maksym Szalkowski