Aktualności Sport

Niezdane testy w PGE Ekstralidze

W poniedziałek 25 maja przeprowadzono testy na obecność COVID-19 wśród zawodników, mechaników, osób funkcyjnych oraz pracujących w klubach PGE Ekstraligi. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dzień później okazało się, że na ponad 500 próbek wszystkie były negatywne. Oznacza to zielone światło do rozpoczęcia przygotowań do nadchodzącego sezonu.

To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są kolokwialnie mówiąc „czyści”. Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach „odmrażania” polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi. – oznajmił Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Sezon żużlowy rusza 12 czerwca wg ściśle opracowanego Regulaminu Sanitarnego. Powołano nawet Komisarza Sanitarnego, który będzie odpowiadać za prawidłowy przebieg procedur.

Już ten piątek usłyszymy pierwszy dźwięk motorów żużlowych. Kluby rozpoczną tego dnia treningi drużynowe.

Zobacz też

W Lesznie stanął grzybek – nowa wiata przy jednej z ulic

Michał Wełniak

Tragedia w Kaliszu. Czy skateparki są bezpieczne?

Hubert Filipowski

Iście rockowy Dzień Wiatraka w Rydzynie [zdjęcia + film]

Bartek Glapiak