Aktualności

Niebieskie Leszno

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Symbolem tego dnia jest charakterystyczny niebieski kolor.

Kluczowym zagadnieniem poruszanym w tym dniu jest świadomość wiedzy na ten temat oraz solidarność z osobami z autyzmem. Jest to odmienny sposób rozwoju człowieka. Taka osoba inaczej nawiązuje relacje i wyraża emocje.

Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. – czytamy na stronie Leszczyńskiego NGO, które koordynuje całą akcję.

Nosi ona nazwę „Na niebiesko dla Autyzmu”. Każdy z nas może wyrazić swoją troskę i solidarność poprzez zrobienie klasycznego “selfie” z niebieskimi akcentami. Zdjęcie można opublikować z hasztagami #NaNiebieskoDlaAutyzmu #LesznoNaNiebiesko. Dodatkowo, istnieje możliwość stworzenia pracy plastycznej o tematyce Leszna na niebiesko.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Zobacz też

Przebudowa DK12 – kolejny etap

Michał Wełniak

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie Tata (zdjęcia + film)

Michał Wełniak

Tragedia na torach

Maksym Szalkowski