Aktualności

Na jednym nie poprzestali. Trwa zbiórka dla Dominika.

Jakiś czas temu głośno było o sprawie pani Magdy, która zachorowała na raka. Ludzie niezwykle mocno zaangażowali się w pomoc. Dla wspierających panią Magdę ludzi założona została grupa na Facebooku, która liczyła ok. 2,6 tys. osób.

Niestety, po pierwszej operacji Magda odeszła, środków uzbieranych na jej leczenie zostało jeszcze dużo. Toteż na grupie stworzono ankietę, w której można było głosować w sprawie dalszego istnienia grupy. Blisko 500 osób zagłosowało za tym, by dalej nieść pomoc potrzebującym. W związku z tym, grupa zmieniła nazwę na “POMOC DLA DOMINIKA” i wszystkie działania skupiły się właśnie na pomocy Dominikowi.

“Podczas V Akcji Charytatywnej Stowarzyszenia wszystkie działania skupiają się na 17-letnim mieszkańcu Wschowy – Dominiku Karbowskim. Dominik, ze względu na zanik mózgu i niepełnosprawność sprzężoną, jest chłopcem leżącym, z bardzo dużą spastyką kończyn. Nie mówi, jest odżywiany dojelitowo. Mieszka w bloku, na pierwszym piętrze, z dziadkami, którzy są Jego prawnymi opiekunami. Aby Dominik uczęszczał na zajęcia do Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego, dziadek znosi Go na rękach. Pragniemy pomóc tej cudownej Rodzinie i zakupić schodołaz gąsienicowy, który zdecydowanie poprawi Im jakość dnia codziennego. Koszt schodołazu to 17 tys zł. I na ten sprzęt już mamy. Postanowiliśmy pójść dalej i do schodołazu dokupić specjalistyczny wózek inwalidzki, który będzie kompatybilny ze schodołazem. Koszt takiego wózka to ok.15 tys zł. Cały komplet całkowicie odciąży dziadków, a samemu Dominikowi da pełen komfort i bezpieczeństwo.” – pisze na grupie pani Daria.

Jak informuje administrator grupy – pani Daria Kosińska – już zgłaszają się kolejne osoby z prośbą o pomoc. Zachęca też wszystkich, którzy chcą pomagać do dołączenia do grupy ( https://www.facebook.com/groups/533998630746889/ ), gdzie prowadzone są licytacje, jak i podane są wszystkie informacje jak inaczej można wesprzeć Dominika.

foto: wschowa.naszemiasto.pl

Zobacz też

Rekordowe Wrak Race Leszno

Bartek Glapiak

Wielkie zmiany w leszczyńskich szkołach!

Maksym Szalkowski

Autobusy MZK wracają na Towarową!

Maksymilian Jarosz