Aktualności Kultura

Młodzież o Lesznie, czyli projekt “Postulaty Młodego Leszna” – podsumowanie

dav

W procesie tworzenia obywatelskiego społeczeństwa oraz pobudzaniu jego życia i integracji coraz częściej i głośniej do głosu dochodzą młode osoby. Swoje postulaty miała okazję wygłosić także młodzież w Lesznie. Przez ostatni rok Centrum Aktywności Twórczej z Urzędem Miasta realizowało projekt “Postulaty Młodego Leszna” w ramach programu Erasmus+. Jego celem i główną domeną było zwiększenie aktywności młodzieży w życiu publicznym w każdym jego aspekcie.

W ramach programu grupa młodych osób z leszczyńskich szkół ponadpodstawowych brała udział w licznych szkoleniach. Szlifowali m.in. swoje umiejętności przywódcze oraz osobowościowe, a także zagłębili się w tematy polityki młodzieżowej państwa. Ważnym elementem projektu były zajęcia, gdzie uczyli się o konstruktywnym i merytorycznym sposobie prowadzenia dyskusji.

Kolejnym etapem projektu były tzw. “Leżaki obywatelskie”. Na spotkania zapraszali przedstawicieli różnych instytucji kulturowych oraz organizacji pozarządowych. Dyskutowano na nich m.in. na temat możliwości stworzenia i rozwijania programów dla młodych ludzi w Lesznie w obszarach edukacji, kultury, sportu, zdrowia i profilaktyki. Przeprowadzili jednocześnie ankietę, której poddano 473 młodych.

Owocem ich pracy jest wydana publikacja pod nazwa “Postulaty Młodego Leszna, czyli o polityce młodzieżowej w Lesznie”, która ukazuje sytuację polityki młodzieżowej w mieście. Dostępna jest ona za darmo na stronie Fundacji Centrum Aktywności Twórczej. Zachęcamy do lektury!

źródło: Fundacja CAT

Zobacz też

Nowe informacje w sprawie zaginięcia nastolatki z Miejskiej Górki!

Maksym Szalkowski

Kolorowa sztafeta

Bartek Glapiak

Bycza Plaża w Alei Gwiazd

Bartek Glapiak