Aktualności

Leszczyńskie spotkanie z wyborcami

Do drugiej tury wyborów prezydenckich pozostało 9 dni. 12 lipca poznamy nowego prezydenta Polski na kolejną pięcioletnią kadencję. Dzisiaj w Lesznie i nie tylko spotkania z obywatelami odbywał leszczyński sztab Rafała Trzaskowskiego. Wśród obecnych byli m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska i poseł na Sejm RP Grzegorz Rusiecki.

Sztab i była kandydat na prezydenta odwiedzili dziś Pleszew, Krotoszyn oraz Gostyń. Rozmawiali z mieszkańcami o problemach obecnej władzy, a także przekonywali zgromadzonych do pójścia na wybory. Nie inaczej było w Lesznie, gdzie około godziny 15:40 przedstawiciele sztabu pojawili się na leszczyńskim Rynku od strony ulicy Słowiańskiej. Mówiono o pełnej mobilizacji w kręgach opozycji i o wartości każdego oddanego głosu. Na spotkanie przybyli sympatycy obu kandydatów walczących o prezydenturę.

Wiele osób zostało w domach i nie poszło na wybory. Wiele osób głosowało pod wpływem emocji, wiele osób ma pytania, na które chcemy odpowiedzieć – mówiła była kandydat z ramienia KO odnosząc się do I tury wyborów. Poruszyła także kwestię świadomości obywateli RP odnośnie głosowania w wyborach. Termin 12 lipca to dla niektórych osób okres wakacyjny. – Polacy biorą zaświadczenia, głosują w różnych miejscach i nauczyli się tego. Jeszcze do niedawna tak nie było. Teraz już wiemy i mamy świadomość tego, że można zagłosować w każdym miejscu w kraju. Co ważne, także Polonia zdała sobie sprawę, że jej głos ma znaczenie – oznajmiła Wicemarszałek Sejmu. – Marzę o prezydencie, o którym będę mogła mówić tylko dobrze, będę go szanować, będą go szanowali obywatele, a co ważniejsze, prezydent będzie szanował nas, obywateli tego kraju – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Spotkanie z wyborcami przyniosło ze sobą wiele emocji. Na miejscu pojawili się zarówno ludzie z banerami wyborczymi Rafała Trzaskowskiego, jak i Andrzeja Dudy. Ci drudzy w pewnym momencie próbowali nawet zagłuszyć słowa Kidawy-Błońskiej. Mniej więcej o tej samej porze na Rynku poseł Jan Dziedziczak spotykał się z wyborcami partii rządzącej, gdzie przedstawiono Komitet poparcia Prezydenta Andrzej Dudy złożony z mieszkańców miast i powiatów: leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego i kościańskiego.

Fot. Maksym Szalkowski

Zobacz też

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Tygodnika Żużlowego

Bartek Glapiak

1,3 mln zł rządowej dotacji trafi do 21 gmin

Karol Kowalski

Balony znów przyozdobią niebo

Bartek Glapiak