Aktualności Kultura

Koncert z okazji Dni Leszna w sieci

Rytmy rocka, muzyki akustyczna i nie tylko dało się usłyszeć na jedynym w swoim rodzaju koncercie z okazji Dni Leszna. Po raz pierwszy w historii odbył się on online. Na scenie pojawili się lokalni artyści. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony i chociaż w minimalnym stopniu można było się poczuć jak na prawdziwym koncercie.

O tej porze, gdyby świata nie zatrzymała pandemia, większość mieszkańców Leszna i okolic byłaby na lotnisku szybowcowym. Na scenie pojawiliby się m.in. Kult, bracia Golec i Marek Piekarczyk. – Los wyreżyserował inne Dni Leszna, ale kultura daje radę – oznajmił na wstępie Maciej Mizgalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Dodał, że teraz to lokalni artyści są prawdziwymi gwiazdami.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Simply Flow, po nim wystąpił Wojtek “Griper” Frąckowiak. Wyjątkowe występy zaliczyli też: zespół HASH, Projekt MANIA, Sunday Morning, Roman Reed – Jarząbek & Robert Jedynowicz, Wakacyjni oraz Hubert Szczęsny & Jacek Jaguś.

Całość koncertu była nagrywana wcześniej. Projekt realizowany był przez Miasto Leszno wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

fot. MOK Leszno

Zobacz też

Teatr Miejski bez dyrektora!

Maksymilian Jarosz

Międzynarodowy Dzień Weterana w Lesznie

Maksym Szalkowski

1,3 mln zł rządowej dotacji trafi do 21 gmin

Karol Kowalski