Aktualności

Jan Dziedziczak szefem komisji ds. UE

We wtorek poseł PiS Jan Dziedziczak został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej, zastępując tym samym na tej funkcji partyjną koleżankę Izabelę Kloc .

Wszystko to za sprawą zdobycia przez Izabeli Kloc mandatu europejskiego, gdzie podczas majowych wyborów startując jako “trójka” listy Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku otrzymała 78,3 tysiące głosów.

37-letni Jan Dziedziczak, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w Sejmie zasiada trzecią kadencję. W przeszłości m.in. rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceminister spraw zagranicznych, był jedynym kandydatem na stanowisko szefa komisji ds. UE. Jego kandydaturę zgłosił jeden z wiceszefów komisji Lech Kołakowski. Otrzymał jednogłośnie 20 głosów poparcia przy 0 głosach sprzeciwu.

“Nie jestem szefem komisji, tylko osobą, która naszemu gremium będzie się starać służyć dobrą pomocą i dobrą pracą organizacyjną” – powiedział świeżo wybrany przewodniczący, ogłaszając pobyt w komisji “primus inter pares”.

Podkreślił iż liczy na aktywność członków komisji ds. UE zarówno tutaj w kraju, jak i za granicą. “Liczę, że będziemy – jak nasza reprezentacja wczoraj – na zewnątrz szukali tego, co nas łączy i szukali możliwości reprezentowania najbardziej zgodnego stanowiska i wspólnie bronić naszych interesów” – podkreślił Dziedziczak.

Choć podobnie jak poseł Izabela Kloc startował do Parlamentu Europejskiego w majowych wyborach, mandatu jednak nie uzyskał.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Zobacz też

Charytatywne przyjęcie dla dzieci i młodzieży

Bartek Glapiak

Stanferd Sanny: Nie szło nam od początku (video)

Kamil Kuśnierek

Dotacja na drogę Wilkowice – Mórkowo – Lipno

Bartek Glapiak