Aktualności Sport

Grały o ligowe punkty i dla Australii (FOTO)

Po raz siódmy w tym sezonie ligowe zwycięstwo odniosły koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Nasze zawodniczki pokonały przed własną publicznością MKS MOS Konin 86:38.

Leszczynianki po pierwszej kwarcie prowadziły 20:15. Przyjezdne dość niespodziewanie kroku naszemu zespołowi dotrzymywały również w drugiej kwarcie, którą tęczowe zwyciężyły różnicą zaledwie trzech “oczek”.

Zdecydowanie lepiej podopieczne Krzysztofa Zajca zaprezentowały się po przerwie. Dwie minuty wystarczyły gospodyniom, aby zbudować bezpieczną przewagę, która po pół godzinie gry wynosiła aż 23 punkty. W ostatniej odsłonie spotkania Pompax Tęcza w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Miejscowe nie pozwoliły ekipie MKS-u MOS na zdbycie ani jednego punktu z gry. Same w ciągu 10 minut zdobyły 26 punktów zwyciężając w całym spotkaniu 86:38.

Przy okazji niedzielnego spotkania nastąpiła też inauguracja akcji Kropla wody dla Australii. Z głośników wybrzmiewała muzyka australijskich wykonawców. Kibice, którzy swoim dopingiem wsparli nasze dziewczyny obejrzeli również wystawę zdjęć obrazującą rozmiary tragedii na Antypodach. Otrzymali też ulotki informujące o tym jak pomóc krainie kangurów dotkniętej w ostatnim czasie serią pożarów. – Dzisiaj oficjalnie wystartowaliśmy z akcją Kropla wody dla Australii, o której będzie głośno w Lesznie – mówił jeden z głównych organizatorów całej inicjatywy Tomasz Janowicz. – Wszyscy chętni mogą wpłacać pieniądze na konto fundacji Arena i Świat. Zebrane w ten sposób środki przekażemy oficjalnym organizacjom działającym na rzecz walki z pożarami i jego skutkami na Antypodach. W ramach całej inicjatywy planujemy też organizację małego koncertu charytatywnego oraz muzycznego karaoke – zakończył Janowicz.

Fundacja “Arena i Świat”, z siedzibą w w Lesznie, ul. Jasna 7B mBank S. A. nr specjalnego subkonta:
52 1140 2004 0000 3302 7960 4690

Na mecz dotarli również wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w całym kraju zagrała po raz 28.

Zobacz też

15. Międzynarodowe Leszczyńskie Warsztaty Jazzowe już w sierpniu

Karol Kowalski

Kolejna szansa na oznakowanie rowerów!

Łukasz Woźniak

24-latka dachowała w Radomicku!

Maksym Szalkowski