Aktualności Sport

Dwóch zawodników poza kadrą Byków!

Na tę informację kibice w Lesznie czekali cały tydzień. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o podpisaniu aneksów kontraktowych z zawodnikami. Niestety, nie ze wszystkimi. Do porozumienia nie doszło z Emilem Sayfutdinowem i Piotrem Pawlickim.

Rosjaninowi tamtejsza federacja cofnęła zgodę na start w PGE Ekstralidze, a kapitan Byków podpisał tylko kontrakt tzw. “warszawski”. Zatem w kadrze Byków znaleźli się: Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel, Bartosz Smektała, Brady Kurtz, Jaimon Lidsey oraz młodzieżowcy: Dominik Kubera, Szymon Szlauderbach, Kacper Pludra i Krzysztof Sadurski.

– Rozmowy z zawodnikami prowadziliśmy praktycznie od początku rozpoczęcia okienka transferowego. Od samego początku z całym Zarządem mieliśmy na celu porozumienie ze wszystkim zawodnikami z którymi podpisaliśmy umowy w listopadzie ubiegłego roku. Aneksy finansowe na nowy sezon podpisali wszyscy zawodnicy poza Piotrem Pawlickim i Emilem Sayfutdinovem, którzy nie zgodzili się na nasze propozycje finansowe. Piotr Pawlicki podpisał kontrakt warszawski, z kolei Emil Sayfutdinov dostał propozycję kontraktu warszawskiego, ale na ten moment nie podpisał jeszcze dokumentów. Jako Zarząd musieliśmy kierować się dobrem Klubu i spięciem budżetu. Niestety musieliśmy podejść do tematu rozmów z zawodnikami racjonalnie przede wszystkim pod kątem finansowym – przekazał prezes klubu Piotr Rusiecki.

W przyszłym tygodniu można się spodziewać informacji klubu ws. karnetów. – Na zakończenie chciałbym zwrócić się z prośbą do Kibiców aby w tym trudnym sezonie, który przed nami zostali z nami i okazali nam wsparcie. W przyszłym tygodniu opublikujemy propozycje dla posiadaczy karnetów. Mam nadzieję, że Kibice zostaną z nami i wybiorą opcję którą rekomenduje Klub. Z góry wszystkim bardzo dziękuję za każdą pomoc, wszyscy walczymy o żużel w Lesznie – dodał Piotr Rusiecki.

źródło: unia.leszno.pl

Zobacz też

Koniec spekulacji. Sayfutdinow z aneksem!

Bartek Glapiak

Z OSTATNIEJ CHWILI! Droga S5 zablokowana po tragicznym wypadku!

Maksym Szalkowski

Dni Kościana rozpoczęły się od koncertów

Karol Kowalski