Sport

Dobry znajomy wraca do Leszna

Poznaliśmy nazwisko trzeciego zawodnika, który z pewnością w przyszłym sezonie bronił będzie barw Jamalex Polonii 1912 Leszno. Na podpisanie kontraktu z klubem zdecydował się Nikodem Sirijatowicz.

25-latek jest doskonale znany kibicom męskiego basketu z Leszna. Z powodzeniem bowiem występował na parkiecie hali Trapez w latach 2015-2018. W tym okresie wychowanek Zastalu Zielona Góra z klubem z naszego miasta zdołał wywalczyć awans na zaplecze Energa Basket Ligi, a także Puchar Polski PZKosz. Był też ważną częścią zespołu, który w sezonie 2017/2018 zajął trzecie miejsce w I lidze.

Sirijatowicz w ubiegłych rozgrywkach bronił barw SKK Siedlce. W drużynie z Mazowsza, która spadła do II ligi zdobył łącznie 123 punkty w 28 spotkaniach. Na swoim koncie zanotował też 78 asyst.

Warto też zaznaczyć, że już przy okazji pierwszego ligowego spotkania w nowym sezonie Nikodem może przekroczyć barierę 1000 punktów zdobytych dla Jamalex Polonii. Aby tak się stało charyzmatyczny rozgrywający musiałby zdobyć przynajmniej 15 “oczek”..

źródło i foto: fan page Jamalex Polonii 1912 Leszno na facebooku

Zobacz też

Pod numerami 6/7 oraz 14/15 bez zmian

Kamil Kuśnierek

Agnieszka Jerzyk z rekordem Polski!

Bartek Glapiak

Janusz Kołodziej: Nie był to najgorszy występ

Kamil Kuśnierek