Aktualności

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie Tata (zdjęcia + film)

Na alejce Słowackiego w Lesznie odbyła się wystawa zatytułowana “Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie Tata“. Wystawę zorganizowała Fundacja Dorastaj z Nami, która od 9 lat udziela pomocy rodzinom ciężko poszkodowanych i zmarłych żołnierzy, policjantów, strażaków czy ratowników górskich.

Tematem przewodnim wystawy jest 10 osób, które pełniąc służbę zmarły lub doznały ciężkich ran, takich jak np. amputacja nóg. Wystawa dotyczy zarówno misji pełnionych w Polsce, jak i za granicą naszego państwa. Na planszach, które znalazły się na Leszczyńskiej Fabryce Pomp, można zobaczyć zdjęcie, rolę, którą pełniła dana osoba oraz krótki opis. Znaleźli się tam m.in. żołnierze polegli w Iraku czy Afganistanie, policjanci, którzy zginęli podczas służby czy ratownik, który zginął w lawinie.

Wystawa, która przyjechała z Warszawskich Łazienek, będzie czynna przez następne 2 tygodnie. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele leszczyńskich służb mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, jednostki wojskowej, żandarmerii, Wojskowej Komendy Uzupełnień. Była też liczna grupa uczniów m.in. z ZS nr 4  Lesznie, skąd 2 uczennice przedstawiły poszczególne sylwetki i ZSP w Nietążkowie (klasa mundurowa).

Zobacz też

„Odbicie” Karty Miejskiej ponownie obowiązkowe!

Maksymilian Jarosz

Kolorowa eksplozja obok PWSZ [zdjęcia]

Maksymilian Jarosz

OFICJALNIE: Dni Leszna online 22 maja!

Bartek Glapiak