Aktualności

Co z fajerwerkami w Lesznie?

Podczas dzisiejszej XIX Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej Leszna miała miejsce burzliwa dyskusja o wprowadzeniu projektu uchwały wzywającej do nieużywania materiałów pirotechnicznych. Radni nie zgodzili się na jej procedurowanie.

Krótko przed sesją Rady wpłynął wniosek Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka o uzupełnieniu porządku obrad o uchwałę w sprawie korzystania z materiałów pirotechnicznych. Prezydent zaproponował apel do mieszkańców Leszna o całkowite powstrzymanie się od używania petard i fajerwerków.

Podczas posiedzenia prezydencki projekt wywołał ostry sprzeciw niektórych radnych. Swoją opinię na ten temat wytoczyła m.in. radna Aleksandra Petrus-Schmidt, która nie zgadzała się ze sposobem jej procedurowania. – Dowiedziałam się o nim (projekcie – przyp. red.) wchodząc na obrady – oznajmiła radna. – Równie dobrze możemy przez nasze leszczyńskie media zaapelować do mieszkańców o nieużywanie fajerwerków. – dodała.

Adriana Machowiak z KO poparła zdanie radnej i jednocześnie zastrzegła, że nie jest przeciwna tej idei, ale przedstawienie jej dzień przed Sylwestrem jest bardzo spóźnione. – To całkowity brak szacunku dla mieszkańców, ponieważ wielu z nich już kupiło petardy – powiedziała radna. Głosem przeciwnym była Hanna Kotomska z PL 18, która przypominała, że nie chodzi o zakaz, tylko o apel o odpowiedzialne ich używanie.

Ostatecznie radni odrzucili wniosek. Za głosowało 8 radnych, przeciwko także 8, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Zobacz też

Urząd Miasta przywraca bezpośrednią obsługę klienta

Bartek Glapiak

Emil Sayfutdinow bez zgody na starty w PGE Ekstralidze!

Bartek Glapiak

Bądź świadomy niepełnosprawności!

Bartek Glapiak