Aktualności

Bądź mężczyzną. Nietypowa akcja Stowarzyszenia “Wygraj Siebie”

Bez zdrowia nie można osiągać założonych sobie celów, dlatego należy o nie dbać priorytetowo. W związku z tym problemem z nietypową inicjatywą wyszło Stowarzyszenie “Wygraj Siebie”. Stworzyli oni kalendarz na rok 2020, który promuje profilaktykę raka gruczołu krokowego.

Za oprawę graficzną, projektowanie i produkcję dzieła odpowiedzialna była firma MTL Media. Wewnątrz kalendarza znajdują się zdjęcia 71 znanych opinii publicznej mężczyzn. Są to osoby związane z Lesznem i reprezentujące różne środowiska społeczne. Dzisiaj w leszczyńskim Ratuszu odbyła się oficjalna premiera kalendarza. Na specjalnie zorganizowanej konferencji, przy licznej widowni i obecności specjalistów, podkreślono najważniejsze sprawy związane z profilaktyką raka prostaty.

“W sumie w akcję zaangażowanych było około stu osób. Oprócz modeli byli to specjaliści i wolontariusze. Efektem długotrwałych prac przygotowawczych, kilkunastu dni zdjęciowych, setek fotografii i żmudnej pracy graficznej jest wydany w nakładzie 700 sztuk ekskluzywny kalendarz ścienny formatu A3, z 12 kartami.” – oznajmiła Teresa Rękosiewicz, prezeska Stowarzyszenia “Wygraj Siebie”.

Rocznie w Polsce nowotwór gruczołu krokowego rozpoznaje się u około 10 tysięcy mężczyzn, a zgon powoduje wśród 8% Polaków. Jest on bardzo zdradliwy, gdyż jego początkowe stadium rozwoju może być bezobjawowe.

Dodatkowo, jeden egzemplarz kalendarza Stowarzyszenie przekażę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na ostatniej stronie (miesiąc grudzień) znajduję się puste krzesło na czarnym tle. To gest ku pamięci zmarłego niedawno Edwarda Baldysa.

-“Cały projekt, a także grudniową kartę kalendarza, dedykujemy pamięci Edwarda Baldysa, który również miał wystąpić w roli modela, ale… nie zdążył. Zachorował na kilka dni przed sesją, w której miał wziąć udział.” – mówił Michał Dudka, prezes firmy MTL Media.

Zdjęcia: MTL Media

Zobacz też

Tomasz Skrzypek nie żyje

Bartek Glapiak

Pierwsze wystąpienia leszczyńskich posłów w Sejmie.

Łukasz Woźniak

Wybory 2020. Frekwencja w Lesznie i powiecie

Bartek Glapiak