Aktualności

23. spotkanie młodych na Lednica 2000

“Wiesz że Cię kocham” to tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Już od godziny 8 tysiące katolików mogło przystąpić do spowiedzi świętej, aby godnie przystąpić do uczestniczenia w spotkaniu.

Leszczyńska młodzież wraz z opiekunami również bierze udział w Modlitwie Anioł Pański, która rozpoczęła się o godzinie 12, następnie o 15 Koronice do Bożego Miłosierdzia. 

XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 nastąpiło o godzinie 17.00, które przebiegało w dwóch częściach: “Opowiem ci o Spowiedzi” i “Opowiem ci o Eucharystii”. Mszy świętej na Polach Lednickich o godz. 20 przewodniczyć będzie Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki, zaś homilię wygłoszą wspólnie ojcowie dominikanie Piotr Frey i Rafał Szymko, znani z dominikańskiej serii „Chlebak”. 

Po Mszy św. planowana jest Godzina Jana Pawła II i część trzecia spotkania pod hasłem “Opowiem Ci o Miłości”. Będzie to m.in. czas na wysłuchanie świadectw.

Zakończenie tego dnia rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu zakończona wyborem Chrystusa i – o północy – symbolicznym przemarszem pod Bramą-Rybą.

Zobacz też

„Odbicie” Karty Miejskiej ponownie obowiązkowe!

Maksymilian Jarosz

Uwaga na silny wiatr!

Bartek Glapiak

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już jutro. Będą utrudnienia w ruchu!

Bartek Glapiak