Aktualności Na sygnale

Stan epidemii w Polsce!

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Oznacza to jeszcze większe restrykcje niż do tej pory. Dodatkowo, zwiększono karę za złamanie kwarantanny. Od teraz kwota do zapłacenia będzie wynosić 30 tysięcy złotych.

Placówki oświatowe w Polsce zamknięte do świąt wielkanocnych. Oznacza to, że uczniowie do tego czasu nie zasiądą do szkolnych ławek. Od środy nauczyciele będą zobowiązani do realizacji programu nauczania, co wiąże się z wystawianiem przez nich ocen.

Dodatkowo, będzie możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego na określonym obszarze oraz minister zdrowia wraz wojewodami będą mogli wyznaczać personel medyczny do konkretnych działań. Potencjalnie istnieje także opcja wprowadzenia „strefy zero”, czyli obszaru znajdującego się bezpośrednio wokół ogniska zarażeń.

Premier zapytany o nadchodzące wybory powiedział, że obecny stan epidemii nie oznacza przełożenia ich terminu. Planowo mają się odbyć 10 maja, a druga tura 24 maja.

Przypominamy, że dziś o godzinie 20:00 orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobacz też

Gala disco polo koło Leszna

Maksym Szalkowski

Ograniczenia w MPWiK – komunikat

Bartosz Glapiak

Dotacja na drogę Wilkowice – Mórkowo – Lipno

Bartosz Glapiak