Aktualności

PomagaMY-Widzialna ręka pomocy Leszno- czyli grupa dobroci na Facebooku

PomagaMY-Widzialna ręka pomocy Leszno to nazwa nowej grupy na Facebooku, w której można zaoferować pomoc lub też jej zasięgnąć w czasie pandemii Koronawirusa.

Założycielami grupy są Adriana Machowiak oraz Patryk Józefowicz. Z inicjatywą jej założenia wyszła leszczyńska radna.

Grupa Widzialna Ręka jest spełnieniem tego, jak wyobrażam sobie pomoc i wspólnotę w trudnych chwilach. Każdy jest tam po coś. Jedni dają, inni biorą wsparcie. Jedni czują się potrzebni, a inni zaopiekowani. Warto też wiedzieć kto w jakiej dzielnicy miasta może zaoferować swoją pomoc, żeby dobrze skoordynować potrzeby i kto jej potrzebuje. Przyłączyć się może każdy, ktoś kto np zorganizuje wspólne czytanie książek dla dzieci, czy dorosłych. Psycholog który tez podniesie kogoś w rozmowie zdalnej na duchu . To dla nas trudne i nowe doświadczenie, warto się wspierać, a przede wszystkim ograniczyć wychodzenie z domu osoba starszym, ale również tym którzy opiekują się osobami z różnymi schorzeniami.- mówi Adriana Machowiak

Z racji, że większość starszych osób nie posiada konta na Facebooku to jest możliwość wydrukowania kartki, gdzie można zamieścić dane do kontaktu z osobą, która taką pomoc oferuje, a następnie przywiesić ją na klatce schodowej.

Do grupy dołączyć można TUTAJ .

Foto: Grupa PomagaMY-widzialna ręka pomocy Leszno

Zobacz też

Robert Biedroń odwiedził Leszno

Bartosz Glapiak

Wpadka Mistrzów Polski bez konsekwencji

Kamil Kuśnierek

Groźny wypadek za Łoniewem!

Maksym Szalkowski