Sport

Polska młodzież wjechała do finału

W łotewskim Daugavpils odbył się półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Problemów z awansem do finału nie mieli reprezentanci Polski, którzy zwyciężyli w całych zawodach gromadząc na swoim koncie 49 punktów.

Najlepsi w szeregach biało-czerwonych byli żużlowcy Fogo Unii Leszno. Komplet 15 punktów wywalczył Dominik Kubera, natomiast 13 „oczek” do dorobku reprezentacji Polski dorzucił Bartosz Smektała. Dwaj pozostali Polacy, czyli Maksym Drabik i Wiktor Lampart zdobyli odpowiednio 12 i 9 punktów. Drugą lokatę w turnieju zajęli Łotysze, którzy zgromadzili 36 punktów. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy (19 punktów). Czwarte miejsce przypadło Czechom, którzy zakończyli zmagania z 16 punktami.

W wielkim finale, który odbędzie się 12 lipca w Manchesterze oprócz Brytyjczyków wystartują również Polacy, Australijczycy oraz Duńczycy.