Aktualności

PILNE!!! Rak zabiera matkę dwójki dzieci!

Mieszkanka Przyczyny Dolnej w powiecie wschowskim – Magdalena Wojcieszak, matka dwójki dzieci, pojechała do szpitala na zaplanowaną operację. Nikt się jednak nie spodziewał, że podczas tej prostej operacji lekarze odkryją nowotwór.

Magda przeszła już operację guza, a także chemioterapię. Na jej wątrobie lekarze zauważyli zmiany. Jedynym słusznym sposobem na ocalenie życia jest radioembolizacja, która nie uszkadza zdrowych tkanek, a od razu trafia w zmiany. Będą potrzebne dwa takie zabiegi. Magda walczy o życie dla 2,5 letniego synka i 11-miesięcznej córki.

Koszty leczenia wyceniono na 50 tys. euro, a pierwsza operacja ma się odbyć już pod koniec listopada. Rodzina, przyjaciele i znajomi od samego początku walczą o wygranie walki z rakiem. Proszą też o wsparcie finansowe.

Gdy mieszkańcy Wschowy usłyszeli o tym co się stało, od razu zareagowali. Na Facebooku założona została grupa POMOC DLA MAGDY (https://www.facebook.com/groups/533998630746889/), która liczy już ponad 2600 członków. Na tej grupie ludzie chcący pomóc wystawiają różne przedmioty, usługi na licytacje, a wszystkie pieniądze z tych licytacji trafiają na konto Magdy na stronie fundacji Siepomaga (https://www.siepomaga.pl/uratuj-magde).

Łącznie zebrano już ponad 207 tys. zł i nie zapowiada się na to, że to koniec. Ludzie są chętni do pomocy.

W czwartek, 14 listopada, na sali widowiskowej CKiR we Wschowie odbył się koncert charytatywny dla Magdy. Podczas tego wydarzenia odbywały się również licytacje. Tylko w ten wieczór zebrano aż 7 480,15 zł!

Wesprzeć Magdę można poprzez wpłatę pieniędzy na siepomaga oraz dołączenie do grupy i udział w licytacjach. Ile dobra damy – tyle do nas wróci.

Foto: siepomaga.pl

Zobacz też

Od jutra skrzyżowanie ulic Lipowej z Dożynkową zamknięte

Michał Wełniak

Autobusy MZK wracają na Towarową!

Maksymilian Jarosz

Spławikowe Zawody Wędkarskie po raz szósty! (zdjęcia + film)

Bartosz Glapiak