Aktualności

Piknik Szybowcowy w tym roku skromny, ale w przyszłym…

Wiadomo już, że Piknik Szybowcowy odbędzie się 14 września. Na tegoroczną edycję zaplanowano kilka atrakcji. Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak zapowiedział jednak, że w przyszłym roku Piknik będzie bardzo złożoną imprezą, bo będzie trwał parę dni!

Piknik Szybowcowy 14 września rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godz. 20. Właściwe pokazy lotnicze wystartują o 17. Na leszczyńskim niebie pojawić się mają maszyny akrobacyjne. W programie przewidziane są też pokazy akrobacji szybowcowej i śmigłowcowej a także wieczorne lotnicze pokazy z wykorzystaniem pirotechniki. Gościem specjalnym w tym roku będzie zespół z Litwy, którego liderem jest były prezydent tego kraju Rolandas Paksas. Warto dodać, że jest to kilkukrotny mistrz Litwy, a wcześniej mistrz ZSRR w akrobacji lotniczej.

Prezydent już zapewnił, że ruszyły przygotowania do imprezy w przyszłym roku i oznajmił, że ma potrwać on od 26 do 28 czerwca. Dodał również, że będzie to element obchodów 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy. Prezes spółki Lotnisko Leszno zdradził, że trwają wstępne rozmowy nad zaproszeniem na przyszłoroczną imprezę belgijskiego F-16, znanego z widowiskowych wyczynów.  

źródło: elka.pl

Zobacz też

Sklepy Krzyś najlepsze w regionie

Bartosz Glapiak

23. spotkanie młodych na Lednica 2000

Karol Kowalski

Co będzie się działo w ten weekend w Lesznie ?

Maksym Szalkowski