Aktualności

Ogromna liczba 100! Niezwykła akcja MZK [FILM]

Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie spisali się na medal. Na terenie zajezdni MZK powstała wielka liczba 100 ułożona z miejskich autobusów. Powód jest równie niecodzienny jak rocznica, którą będziemy obchodzili już 17 stycznia.

100 lat polskiego Leszna z MZK 💯🇵🇱

We współpracy z MZK Leszno, Straż Miejska Leszno i TVML przygotowaliśmy film na 100. rocznicę powrotu Leszna do Macierzy! Zapraszamy do oglądania i udostępniania 👇#17Stycznia1920 🇵🇱💯🇵🇱 #Leszno

Publiée par Młodzieżowa Rada Miasta Leszna sur Mercredi 15 janvier 2020

W kształt setki ułożonych zostało łącznie 15 leszczyńskich autobusów. Wymagało to dużego zgrania kierowców oraz osób manewrująctch pojazdami z zewnątrz. Z pomysłem wyszli radni Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. – Nie ukrywam, że wzorowaliśmy się na Warszawie, gdzie autobusy MZA z okazji Wielkiej Orkiestry ułożyły wielki napis „SIEMA” – poinformował nas Maksymilian Jarosz, Przewodniczący MRML.

Dyrekcja komunikacyjnej spółki po raz kolejny wykazała się ogromną pomocą i pozytywnym nastawieniem do pomysłów młodych radnych. Z kolei napis udało się nagrać z góry dzięki dronowi Straży Miejskiej. Liczba 100 nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do setnej rocznicy powrotu Leszna do Macierzy, który miał miejsce 17 stycznia 1920 roku. Przypomnijmy, że w tym tygodniu z tej okazji na mieszkańców Leszna czekają inne, liczne atrakcje.

Zobacz też

ZAGINIONA MARTA SZYMAŃSKA

Karol Kowalski

Koncert dla Stasia już w ten piątek

Bartosz Glapiak

Na drodze Kleszczewo-Miąskowo auto wpadło do rowu!

Maksym Szalkowski