Aktualności

Ogromna liczba 100! Niezwykła akcja MZK [FILM]

Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie spisali się na medal. Na terenie zajezdni MZK powstała wielka liczba 100 ułożona z miejskich autobusów. Powód jest równie niecodzienny jak rocznica, którą będziemy obchodzili już 17 stycznia.

100 lat polskiego Leszna z MZK 💯🇵🇱

We współpracy z MZK Leszno, Straż Miejska Leszno i TVML przygotowaliśmy film na 100. rocznicę powrotu Leszna do Macierzy! Zapraszamy do oglądania i udostępniania 👇#17Stycznia1920 🇵🇱💯🇵🇱 #Leszno

Publiée par Młodzieżowa Rada Miasta Leszna sur Mercredi 15 janvier 2020

W kształt setki ułożonych zostało łącznie 15 leszczyńskich autobusów. Wymagało to dużego zgrania kierowców oraz osób manewrująctch pojazdami z zewnątrz. Z pomysłem wyszli radni Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. – Nie ukrywam, że wzorowaliśmy się na Warszawie, gdzie autobusy MZA z okazji Wielkiej Orkiestry ułożyły wielki napis „SIEMA” – poinformował nas Maksymilian Jarosz, Przewodniczący MRML.

Dyrekcja komunikacyjnej spółki po raz kolejny wykazała się ogromną pomocą i pozytywnym nastawieniem do pomysłów młodych radnych. Z kolei napis udało się nagrać z góry dzięki dronowi Straży Miejskiej. Liczba 100 nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do setnej rocznicy powrotu Leszna do Macierzy, który miał miejsce 17 stycznia 1920 roku. Przypomnijmy, że w tym tygodniu z tej okazji na mieszkańców Leszna czekają inne, liczne atrakcje.

Zobacz też

Psie piękności na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Prestige 2019

Karol Kowalski

Dni Kościana rozpoczęły się od koncertów

Karol Kowalski

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie Tata (zdjęcia + film)

Michał Wełniak