Aktualności Na sygnale

Nie miał prawa jazdy, spowodował wypadek i uciekł. Był pod wpływem alkoholu!

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Oporówku. Informowaliśmy o tym w poprzednim artykule. 28-letni kierowca samochodu marki Opel Corsa spowodował zderzenie, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący Oplem Corsa 28-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, jadąc w kierunku Krzemieniewa uderzył w zapakowane auto marki kia, następnie podczas hamowania uderzył w krawężnik, po czym pojazd przewrócił się na dach. W dalszym poślizgu auta uszkodzony został mur jednej z posesji oraz dwa stojące samochody. – mówi Monika Żymełka Oficer Prasowy KMP Leszno.

Oprócz kierowcy, w Oplu znajdował się również 60-letni pasażer, którego z auta musieli wydostać strażacy. Natomiast kierowcy musiały pomóc osoby postronne. 28-latek postanowił uciec z miejsca zdarzenia, ponieważ był pod wpływem alkoholu, lecz to nie jedyne jego wykroczenie.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy, natomiast od kilku lat posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ustalono także, że pojazd, którym poruszał się 28-latek, czyli opel corsa, nie był dopuszczony do ruchu, czyli prawdopodobnie był niesprawny technicznie. – dodaje Żymełka.

28-latek został zatrzymany przez policję i znajduje się teraz w areszcie.

Zobacz też

Zawodnik Szawera Mistrzem Świata!

Łukasz Woźniak

Basen odkryty dopiero w wakacje

Michał Wełniak

15-latka chciała popełnić samobójstwo!

Maksym Szalkowski