Aktualności

NAUKOBUS z Centrum Nauki Kopernik w Lipnie

W dniach 26 -27 września w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Lipnie stacjonował NAUKOBUS z Centrum Nauki Kopernik. Na ten czas cała placówka zamieniła się w Szkołę Młodych Naukowców.

W szkole od czterech lat działa Klub Młodego Odkrywcy. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki zaangażowaniu opiekunek grupy – Izabeli Kaczmarek i Katarzynie Frach oraz wsparciu pana Dariusza Bojka z Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie.

Podczas zajęć podopieczni placówki oraz wszyscy chętni dowiedzieli się więcej o powstawaniu filmów i budowie skoczni narciarskiej. Spróbowali również oszukać swoje zmysły. Oprócz tych atrakcji do wydarzenia włączyli się zaprzyjaźnione koła. ZST CKZiU przygotowało drukarki 3D, roboty oraz prezentacje prac Kółka Mechatronicznego. Z kolei KMO z II Liceum Ogólnokształcącego prowadził warsztaty chemiczne, na których można było dowiedzieć się, co to jest PH, zobaczyć ognistego smoka lub stworzyć sztuczną krew.

Nie zabrakło innych form umilenia czasu. Policjant z wydziału kryminalistycznego pobierał odciski palców i ciekawie opowiadał o swojej pracy. Strażacy z OSP z Lipna szkolili dzieci i młodzież w zakresie pierwszej pomocy. Pszczelarze z Lipna zaznajomili zainteresowanych z życiem i pracą pszczół, a baloniarze z Aeroklubu Leszczyńskiego zabrali chętnych w lot balonem.

Przez wystawę przewinęło się około 900 osób. Wydarzenia było okazją do poszerzenia swojej wiedzy w kreatywny sposób. Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Zobacz też

Czuć już Futsal Ekstraklasę

Maksymilian Jarosz

W środę rekordowe temperatury

Michał Wełniak

Festival food trucków na Nowym Rynku

Bartosz Glapiak