Aktualności

Nasz Dom – Nasz Świat otrzymało dofinansowanie na obóz

Nasz Dom – Nasz Świat – stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymało dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych na organizację obozu wypoczynkowego dla tychże osób. Zajmą się nimi instruktorzy i wolontariusze, którzy chętnie pomogą w takiej akcji.

Podopieczni już odliczają dni do wyjazdu, a rodzice mogą odetchnąć kilkoma dniami wolnego czasu, który mogą przeznaczyć na odpoczynek. Wcześniejsze obozy organizował Polski Czerwony Krzyż, jednak w zeszłym roku zabrakło pieniędzy na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. Na szczęście dzięki pomocy wielu ludzi udało się uzbierać potrzebną kwotę.

W konkursie „Obszar wsparcia osób z niepełnosprawnościami” ogłoszonym przez wojewodę wielkopolskiego projekt zyskał bardzo pozytywną opinię i otrzymaliśmy 30 tys. zł, czyli prawie tyle, ile wnioskowaliśmy – powiedział Wojciech Otto, prezes stowarzyszenia.

Data wyjazdu jest już znana i jest to termin 21-28 lipiec, kiedy podopieczni pojadą do Ośrodka Wypoczynkowego Rewenton w Sławie. Tematem przewodnim będzie wioska indiańska i elementy Dzikiego Zachodu.

Rodzice też mają powód do radości – Kiedy ich dziecko wyjeżdża na obóz i ma zapewnioną profesjonalną opiekę, oni mogą w tym czasie odetchnąć, bo przecież przez cały rok opiekują się nimi 24 godziny na dobę. Pod koniec lipca, przez kilka dni, nie będą musieli mieć oczu dookoła głowy. Będą mogli odpocząć i naładować akumulatory na następny rok – powiedział prezes stowarzyszenia Nasz Dom – Nasz Świat. Dzięki temu rodzice będą mogli odpocząć i znaleźć czas dla siebie.

Zobacz też

Jemy słodkości i pomagamy, czyli akcja „Pączki do rączki”

Bartosz Glapiak

Prezydent otrzymał wotum zaufania!

Karol Kowalski

Ziemniak senatorem!

Łukasz Woźniak