Sport

Chatlińska z medalem Mistrzostw Świata!

W szwedzkim Helsingborgu odbyły się Mistrzostwa Świata weteranów w Trójboju siłowym. Podczas zawodów z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Iza Chatlińska.

Przypomnijmy, że na łączny rezultat w trójboju składają się wyniki z trzech konkurencji – martwego ciągu, przysiadu oraz wyciskania sztangi na leżąco. Leszczynianka zdobyła brązowy medal w przysiadzie. Wynik 160 kg, który osiągnęła Chatlińska jest jednocześnie nowym rekordem Polski. Poprzedni najlepszy krajowy rezultat w historii podopieczna Marcina Kapały pobiła aż o 10 kilogramów. W łącznej klasyfikacji trójboju reprezentantka Polski zajęła piątą lokatę.

Chatlińska za pośrednictwem swojego profilu na facebooku podziękowała nie tylko rodzinie i najbliższym, ale przede wszystkim trenerowi Marcinowi Kapale, który przygotowywał ją do udziału w zawodach o mistrzostwo świata. Nie było by tego wszystkiego gdyby nie mój trener Marcin Kapała, który bardzo dobrze mnie przygotował i poświęcał czas bym mogła wypaść jak najlepiej a moje wyniki pokazują jak dobrym jest trenerem – napisała trójboistka.

Warto dodać, że Iza Chatlińska w tym roku została także Mistrzynią Polski oraz dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy w węgierskim Gyor.

Zobacz też

Ciężko wywalczony remis w Grudziądzu

Łukasz Woźniak

Oficjalnie pożegnano sportowców (foto+film)

Bartosz Glapiak

24. Kolejka Leszczyńskiej Klasy Okręgowej

Karol Kowalski