Aktualności

Autobusy MZK wracają na Towarową! Po latach…

Na pasażerów MZK czekają kolejne zmiany, które powinny usprawnić transport w mieście i ograniczyć do minimum opóźnienia autobusów. Od 18 listopada linie 2, 6, 9 oraz 10 powrócą do obsługi przystanku TOWAROWA. Niektóre z nich tymczasowo, inne na stałe.

Impulsem do przeniesienia odjazdów tych linii na Towarową jest zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kasprowicza, gdzie awaryjnie naprawiana będzie sieć kanalizacji ogólnospławnej. Nastąpi ono 20 listopada i powinno potrwać do 2 tygodni. W związku z tym Miejski Zakład Komunikacji wyznaczył objazdy i nowe trasy dla linii nr 2, 3, 4, 6, 9, 10 i 11.

Odjazdy linii nr 2, 6 oraz 9 na stałe przeniesione zostaną na przystanek TOWAROWA, który zostanie zlokalizowany blisko przejścia pod torami przy ul. Słowiańskiej. Linia 10 zostanie skierowana na Towarową jedynie tymczasowo i po remoncie ul. Kasprowicza wróci na pętlę DWORZEC kolejowy.

Linie 3, 4 oraz 11 wciąż będą odjeżdżały z przystanku przy dworcu kolejowym, natomiast w kierunku centrum miasta wyznaczona zostanie dla nich trasa objazdowa. Z dworca kolejowego wjadą na północną jezdnię wiaduktu, aby następnie zawrócić przy kościele św. Józefa na nitkę południową. Od tego momentu trasa nie będzie różniła się już od obecnej. Rozkład jazdy z wprowadzonymi zmianami dostępny jest już na stronie MZK.

Warto wspomnieć, że przed wprowadzeniem zmian dla linii 6 i 9, MZK przeprowadziło ankietę dla pasażerów. Ponad 65% ankietowanych było za pomysłem przeniesienia odjazdu tych linii na Towarową oraz zachowania przystanku Klonowicza. Zmiany pozytywnie odbiją się na punktualności, ponieważ autobusy ominą wiadukt, gdzie do tej pory doznawały nawet 40 minutowych opóźnień.

Zdjęcie: Konrad Bek, phototrans.eu

Zobacz też

II Ardek Tortura Leszno już niedługo!!!

Bartosz Wawrzyniak

X Bieg Transplantacja to Życie w Karczmie Borowej (ZDJĘCIA+WIDEO)

Bartosz Wawrzyniak

Pod numerami 6/7 oraz 14/15 bez zmian

Kamil Kuśnierek